Co jsem se rozhodla nedělat

Znáte to, povinností je hodně, času málo, dni plynou a energie není nikdy dost. Mám pocit, že v dnešní době jsme zaplaveni informacemi, úkoly, požadavky, ale i nároky, které si dáváme na sebe i na druhé. Proto si myslím, že dnes to není o tom, co ještě udělat, ale spíš o tom, co už nedělat.

A tak jsem se rozhodla, že určité věci přestanu řešit. Postupně jsem je vynechávala a hodlám v tom trendu pokračovat. Tak například, budu žehlit pouze ty věci, které jsou absolutně nezbytné. Přivřu oči nad flíčky na oblečení dětí – vždyť jsou většinu času ve školce nebo venku. Nebudu uklízet, když čekáme návštěvu – no dobře, nějaké věci vrátím na své místo, ale žádné luxování ani utírání prachu. Přestanu uspávat dítě nesmyslně dlouho – buď chce spát a usne nebo to zkusím za chvíli. A tu chvíli budu třeba cvičit.

A teď důležité: vědomě si vybírám, s kým budu trávit svůj čas. S kým půjdu na kávu, s kým si budu psát přes mobil nebo telefonovat. Vždyť mi nejde o to se s někým vidět za každou cenu. Ale o to, strávit každou chvíli volna co možná nejpříjemněji. Možná se dozvědět něco nové, zasmát se, uvolnit, dobít se vzájemně energií. Nebo klidně jen tak sedět a prohodit pár slov, když bude chuť. Ale cítit se dobře.

A ještě něco: nebudu dávat nevyžádané rady. Kolik energie já už ztratila, když jsem druhým chtěla poradit! A nechápala jsem, proč to nedělají, jak jim to radím, vždyť je to přeci jasné! No, oni totiž poradit nechtěli. To já se zapomněla zeptat, jestli o moji radu vůbec stojí.

Kolik času já už ušetřila a ještě ušetřím! Tak schválně, co jste se rozhodli nedělat Vy?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.